عید سعید غدیر خم مبارک

خورشید شکفته در غدیر است علی 

 باران بهار در کویر است علی

بر مسند عاشقی شهی بی همتاست

 بر ملک محمدی امیر است علی

 

 

غدیر خم نام ناحیه‌ای میان مکه و مدینه  است که پیامبر اسلام (ص) در حجةالوداع، علی(ع) را «ولی» پس از خود اعلام کرد. 18 ذی الحجه، سال‌روز این واقعه میان شیعیان به عید غدیر خم شهرت دارد.

واقعه و حدیث غدیر در کتاب های شیعه و بسیاری کتاب های اهل سنت نقل شده است. اولین منبع تاریخی که به این کتاب اشاره می کند یعقوبی مورخ شیعه در نیمه دوم قرن سوم هجری است و اولین آثار ادبی قابل تاریخ گذاری، مجموعه اشعاری از نویسندگان شیعه در قرن دوم هجری است. از حدود قرن دوم هجری واقعه غدیر خم بعنوان دلیل نویسندگان شیعه برای اثبات برحقی علی بر جانشینی محمد آمده است.

غدیر حساس ترین فراز تاریخ است . غدیر یک اتفاق نیست غدیر مهم ترین و اساسی ترین پیام اسلام است . غدیر دست ما را در دست پیامبر می گذارد و پیامبر دست ما را در دست صاحب غدیر (علی علیه السلام) تا با دست گیری او راه هدایت و رستگاری از ضلالت و گمراهی جدا شود .

پیامبر گرامی اسلام(ص) در وصف امام علی(ع) می فرماید: لوای حمد برای من است و علی حامل آن، کوثر مال من است و علی ساقی آن؛وبهشت و آتش به دست من است و علی تقسیم کننده آن.

 

عید سعید غدیر خم بر تمامی مسلمین خصوصا دوستان عزیز و خصوصا سیدهای بزرگوار مبارک باد

از دوستان عزیز التماس دعا دارم.

 

بی ذکر علی صومعه و دیری نیست 

 کس را پی درک ذات او سیری نیست

گویند که از غیر علی چشم بپوش

هرجا نگرم علی بود ، غیری نیست

/ 41 نظر / 6 بازدید
نمایش نظرات قبلی
negin

کلاغهاگرچه سیاهند وآوازشان خوش نیست اماآنقدرباوفایند که شاخه های خشک درختان رادرفصل سرد زمستان تنها نمی گذارند! آپم منتظرحضور پرمهرت هستم[گل]

مهرانا

سلام همه چیز خوبه گاهی... گاهی که خودت هم خوبی... اما خدات خیلی خیلی خوبه... کرکره رو میدم بالا میگم بسم الله... ✾◕ ‿ ◕✾ آپم... منتظر حضور پرمهرت هستم..

اعظم سبحانی

در اینجا من نمی مانم بیاور سیب را حوا زپیمانم پشیمانم بیاور سیب را حوا ندارم طاقت ماندن در این دشت غریبستان پر از فریاد و افغانم بیاور سیب را حوا نه شیطانم نه حیوانم نه قدیسم که انسانم واین را خوب را می دانم بیاور سیب را حوا خدا خاک مرا با می سرشت وزد به پیمانه که من سلطان مستانم بیاور سیب را حوا به سر قصد غزل در سینه دریایی زخون دارم برآمد شعله از جانم بیاور سیب را حوا اگر این باغ رفت ازکف نخواهم خورد افسوسی که من خود فصل بارانم باور سیب را حوا هزاران بار می رویم پس از این مرگ عرفانی نه ققنوسم که انسانم بیاور سیب را حوا [گل]

علی میرزایی

سلام رباعی زیبایی است درود برشما بادو غزل بروزم[گل]

امیر محمد

به نام خدا سلام. حال شما. با یه داستان به عشق امام رضا را علیه السلام آپم. منتظره نظر و حضوره گرمتون هستم.[گل][گل][گل]

گل آبی

خیلی باحال بود[نیشخند] آپم [گل]

بردیا

سلام ما منتظر پست بعدی تون هستیم....[گل]

نکیسا

مترسک ناز می کند کلاغ ها فریاد می زنند و من سکوت می کنم.... این مزرعه ی زندگی من است خشک و بی نشان