سپاسگذاری

سلام به دوستان گرامی

مدتی نتونستم مطلبی بگذارم و پاسخ نظرات پرمهرتون رو بدم که از این بابت ازتون عذر میخوام.

نمی دونم چقدر به جمله ی "من لم یشکر المخلوق، لم یشکر الخالق" اعتقاد دارید!! این جمله گرانبها که عده ای آن را به پیامبر(ص) و عده ای هم آن را از امام رضا (ع) نقل کرده اند؛ برای من که خیلی ارزشمنده. نمی خوام بگم همیشه، ولی تا حد امکان سعی میکنم به کار بگیرمش. حالا اینکه سپاسگذاری واقعی چطوری میتونه باشه، هم بستگی به برداشت خودتون و هم بستگی به درجه و اهمیت فرد مقابل و کاری که انجام داده داره.

خیلی وقتها آدمهایی در زندگی مون وارد میشن و کاری رو برامون انجام میدن که ارزشش رو با این دنیای مادی و ابزارهای مادیش نمیشه سنجید.

مثلا معلم کلاس اول ابتدایی، از جمله افرادی هست که همه ی ما یه جورایی بهش مدیونیم. درسته که همه ی آموزگاران و دبیران و اساتید در جای خودشون کارشون قابل ستایش هست.. ولی فکر میکنم در این بین معلم کلاس اول، کسی که اولین حرف و عدد و کلمه و جمله رو بهمون آموخته، جایگاهش ویژه است. خود من که احترام زیادی برای سرکار خانم جباری معلم عزیز کلاس اولم قائلم و امیدوارم هر جا هستند سلامت و شاد باشند.

این روزهای اخبر، یکی دیگه از همون افراد مؤثر رو در زندگیم دیدم که از آشناییشون واقعا مسرورم. شخصی با روحیه ای آروم و ایمانی متعالی و اخلاقی خوش که دیدن زیباییهای جهان را با دیدی دیگر، مدیون ایشون هستم. حوصله و صبری که در راهنمایی کردن دارند، تبحری که در انجام کارشون دارند، آرامش و متانتی که در برخورد و رفتارشون دارند باعث شده فردی تاثیر گذار باشند.

این فرد عزیز جناب آقای دکتر سیدمحمدامین سیدیان هستند که هرچند مدت زیادی نیست میشناسمشون، ولی به لحاظ خیلی جهات برام آشنا هستند و شایسته سپاسگذاری.

 

 

امید که بتونم سپاس نعمتهای بیشمار پروردگار بزرگ را بگم و در کنارش از سپاسگذاری از بنده های خوبش هم غافل نباشم.

اگه خدا یاری کند و فرصت مناسبی دست بده، شاید در پستهای بعد کامل تر مطلب را براتون بگم.

/ 16 نظر / 7 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مهرانا

سلاااااام آپم... حتما بیا... پشیمون نمیشی...

مجتبی

سلام مریم خانم در مورد کامنتی که برام گذاشتین: درست میگین....بهتون حق میدم...راستش درد دل هام خیلی زیاد بود و این شد که این پست اینجوری از کار در اومد....[ناراحت][خجالت] در مورد اون پست پی نوشت هم واقعا خدا برای کسی پیش نیاره این وضعیت رو...برای خود من که خیلی ناراحت کننده بود و حالت شوک داشت برام که کمی به خودم بیام و اینقدر از غم و غصه هام شکوه و گلایه نکنم.... خدا واقعا بهشون صبر بده....[ناراحت] خیلی خیلی ممنونم از محبت تون[گل][گل]

مجتبی

[خنده][خنده] بازم متشکرم....!![زبان][خنده]

اعظم سبحانی

دعایت می کنم، عاشق شوی روزی بفهمی زندگی بی عشق نازیباست دعایت می کنم با این نگاه خسته، گاهی مهربان باشی به لبخندی تبسم را به لب های عزیزی هدیه فرمایی بیابی کهکشانی را درون آسمان تیره شب ها بخوانی نغمه ای با مهر دعایت می کنم، در آسمان سینه ات خورشید مهری رخ بتاباند دعایت می کنم، روزی زلال قطره اشکی بیاید راه چشمت را سلامی از لبان بسته ات، جاری شود با مهر دعایت می کنم، یک شب تو راه خانه خود گم کنی با دل بکوبی کوبه مهمانسرای خالق خود را دعایت می کنم، روزی بفهمی با خدا تنها به قدر یک رگ گردن، و حتی کمتر از آن فاصله داری و هنگامی که ابری، آسمان را با زمین پیوند خواهد داد مپوشانی تنت را از نوازش های بارانی دعایت می کنم، روزی بفهمی گرچه دوری از خدا، اما خدایت با تو نزدیک است دعایت می کنم، روزی دلت بی کینه باشد، بی حسد با عشق، بدانی جای او در سینه های پاک ما پیداست شبانگاهی، تو هم با عشق با نجوا بخوانی خالق خود را [گل]

رضا شكري

سلام به آجي مريم عزيز [گل][گل] خدا به شما و ايشون و همه‌مون توفيق روزافزون بده.. من، مامانم نوشتن اولين حرف و عدد و كلمه و جمله رو به‌ام ياد داد.

حمید

سلام دوست عزیز من نمیودنم یهو چی شد یاد معلم کلاس اولم افتادم واسه همین اسمشو ( حانم جباری ) سرچ کردم گفتم شادید بتونم ایشون رو از طریق فضای مجازی پیدا کنم ولی فقط به وبلاگ شما رسیدم حالا نمیدونم این یه تشابه اسمیه یا واقعا خود ایشون معلم ما بودند در هر صورت ممنون انشاا... هرجا که هستند سلامن باشن یا حق